Progresif Gözlük Camları

Multifokal veya multifokal lensler, aynı lensten yakın ve uzak gözlükleri görebilen, presbiyopik yaştaki hastalar (40-50 yaş) için tasarlanmıştır. Bifokal lensler iki odaklı ve üç odaklı lensler üçlü odaklamadır. Günümüzde en ilerici cam tasarımları tercih edilmektedir; Progresif lenslerde, uzak ve yakın parçalar arasında geçiş yoktur. Bu cam türü tüm mesafeleri net bir şekilde görmenizi sağlar. Pencerelerin üst tarafında, uzak bir görüş alanı, merkezde ilerici bir geçiş bölgesi, altta bir görüş alanı ve kenarlarda düzensizlikler görülmektedir.

PROGRESİF CAMLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ

Progresif optik gözlük tek bir maskede birçok noktada pürüzsüz ve net bir görüş çözümü sunar.

Yumuşak ve net görüş çözümü, atlama veya görüntü geçişi olmadan elde edilebilir.

Progresif lens tasarımında kullanıcının bireysel özellikleri ne kadar iyi olursa, görsel kalite ve alıştırma süreci de o kadar iyidir.

Tüm ilerici lensler diğer gözlüklerden daha içbükeydir.

Gözlüklerin üst kısımları, alt kısım ile sözde ilerici geçiş bölgesi arasında küçük bir geçiş bölgesi olan uzun bir mesafe sağlar.

Geliştirilmiş bir gözlük lensi satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?
Gözlükleri çıkarmadan önce bir gözlükçüye kişisel olarak danışılmalıdır. Özgür Optik, 0212 572 75 57 numaralı telefon hattı ile bu hizmeti tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunmaktadır.

Göz doktoruyla görüşecek olan kullanıcı, hastalığın geçmişi hakkındaki tüm ayrıntıları paylaşmalıdır. Kullanıcının günlük yaşamında hangi görme koşullarının önemli olduğunun belirlenmesi, lens ayarlaması için kritik öneme sahiptir.

Progresif lensler kişisel olduğundan, danışmanın lens ve çerçevenin kullanıcıya ne sunabileceğini ayrıntılı olarak açıklaması istenmelidir.

Camın ve çerçevenin nasıl alınacağını tam olarak öğrenmelisiniz ve yüzünüze baktığınızda ne kadar uzağa bakacağınızı görün.

Satın almak için gözlüklerin doğru ayarlanması çok önemlidir ve gözlükçü ile görüştükten sonra, gerekirse göz muayenesini tekrarlamak gerekebilir.

Gözlüklerin en iyi performansını sağlamak için, öğrencinin merkezi camın merkezi ile hizalanmalıdır.

GELİŞTİRİCİ CAM KULLANARAK NE DÜŞÜNCE
Progresif lensler satın alındıktan sonra, gözlükçünün camın kullanımına ilişkin tavsiyeleri dikkate alınmalı ve çalışma alanı, hobiler, duruşlar ve kullanıcının şekli ile ilgili tavsiyelerde bulunulmalıdır. daha rahat bir kullanım.

İlk kez, progresif lens kullanıcıları yeni lenslere alışmak için zamana ihtiyaç duyarlar. Bu süre kullanıcıya göre değişmekle birlikte, genellikle 7 ila 10 gün arasındadır. Bu arada, kullanıcının gözü ve beyni, lensin farklı dioptik özelliklerine uyum sağlamayı öğrenir.

Gözlükler, gözlüklere hızlı bir şekilde uyum sağlamak için her gün kullanılmalıdır. Bütün gün kullanmak en iyisidir.

Aşamalı gözlük kullanırken, normal şartlar aşağıdaki gibidir.

Gözlüklerin kenarlarında hafif bulanıklık ve kusurlar.

Camın görsel alana yakın olan alt kısmı, başın hareketi kısa mesafeler için devam eder.

Camın alt kısmına yakın, üst bölgeden çok uzakta, bakmak zorundasınız. Tam tersi olduğunda, her şey bulanık görünür.

Gözleri kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?
Ayarların ve dengenin bozulmasını önlemek için, gözlükler elle takılmalı ve çıkarılmalıdır.

Gözlükler pantolon ya da tişörtün cebinde giyilecek ise, durumda olması gerekir.

Camlar kullanılmadığında, camın çizilmesini önlemek için sert yüzeylere karşı çıkılmamalıdır. Kullanılmadığı zaman kutuda saklanmalıdır.

Bir torbaya (çanta veya çanta) taşınırken gözlükler kese içinde tutulmalıdır.

Optikler ve güneş gözlükleri denize ve havuza getirilmemelidir. Girilirlerse, camın kaplama özellikleri, tuz ve klorun zarar görmesiyle çalışmaz. Çerçeveler, hammaddelerine bağlı olarak çeşitli tuz hasarlarına neden olabilir.

Çerçeve ve camın temizlenmesi, özel olarak imal edilmiş temizlik sıvıları veya akan su altında durulama ile yapılmalıdır. Gözlükler mikrofiber temizlik bezleri, havlular, giysiler vs. ile temizlenmelidir. Nesnelerle temizlenirse, pencereler çizilir ve görüş kalitesi düşer.

Gözlükler merkezi köprüsünün iki parmağı ile ve çok sıkı olmadan temizlenmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir