Polarize Cam

Polarize cam nedir?

Polarizör, yansımaları çok iyi absorbe eden bir filmdir. Zamanın fotoğrafçıları tarafından kullanılan bir filtredir. Fotoğrafçılığın ışığın yansımasını önlemek için ilk kez 1940’larda kullanılmıştır.
Günümüzde, polarize film tabakası ham cam içine yerleştirilir ve ayrıca güneş gözlüğü sektöründe de kullanılır. Bu, camın göz kamaştırıcı parlamayı emmesini sağlar. Metal yüzeydeki yoğun şarapnel, beyaz zemin, geniş düz alanlar, kar veya su yüzeyi, polarize cam ile bozulabilir veya azaltılabilir.

Polarize cam ve ultraviyole cam arasındaki fark nedir

Her şeyden önce, iki tür cam arasında seçim yapılmadığını belirtmek önemlidir. Ultraviyole cam, güneşin zararlı ışınlarını önleyen bir cam türüdür. Polarize cam, ihtiyaçları karşılamak için bir seçenek olarak düşünebiliriz.

Polarize güneş gözlüğü nasıl anlaşılır

Güneş gözlüklerinin polarize olup olmadığını anlamak kolaydır. Sadece cep telefonunuzu polarize güneş gözlüğü üzerinden alın.
Telefonun ekranı açıkken, ekran üzerindeki güneş gözlüklerini tutun ve yavaşça yataydan dikey konuma geçin. Görüntü tamamen karanlıksa veya renk değiştirirse, güneş gözlükleriniz polarize edilir.

Polarize cam olmayan güneş gözlükleriniz varsa; Yansıtan bir aynaya baktığınızda, iki gözlük güneş gözlükünü karşılaştırarak bir sonuca varabilirsiniz. İşinizi her zaman aldığınızdan emin olun ve güneş gözlüğü satın alırken bir garanti sertifikası ve bir sertifika istemeyi unutmayın.

Polarize cam renkleri nelerdir

Polarize güneş gözlüğü camı, diğer gözlüklerden% 60-70 daha koyu. Kahverengi, füme, gri ve yeşil renkte üretilir. Bu renklerin özellikleri de değişir. Örneğin, kahverengi cam, renkleri belirli bir seviyeye deforme ederken kontrastı artırır. Gri ve yeşil lensler daha parlak renkler gösterir. Renk seçeneği sınırlı olmasına rağmen, açık alanlardaki polarize güneş gözlüklerinin faydaları, bu tür gözlüklere artan ilgiyi çekmektedir.

Polarize camın avantajları

• Açık hava sporlarında ve açık hava aktivitelerinde yüksek kaliteli görüş sağlar, çünkü kar yüzeylerindeki ve su yüzeyindeki yansımaları önler.

• Ön camdan ve aracın diğer kısımlarından parlamayı engeller.
• Parlamayı azaltarak göze giren ışığın miktarını azaltarak görüşü iyileştirir ve keskinleştirir.

Polarize camın dezavantajları

• LED ve LDC ekranları karanlık görünür. Kafanın en ufak hareketinde bile, cep telefonunun ekranı siyahlaşır.
• Koyu camın rengi yorgun ve uykusuz sürücüler için tehlikeli olabilir. Özellikle güneş doğar ve uykuyu uyandıran uyku saatlerini getirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir