Kolormatik Cam Nedir

Bir diğer adı fotokromik olan kolormatik cam UV ışınlarının yoğunluğuna ve yoğunluğuna bağlı olarak rengi değiştirirler. Kapalı ortamlarda beyaz olan renkli camlar, güneşe karar verirken bir numaralı güneş gözlükleridir.

Doğrudan güneş ışığının etkisi altındaki açık renklendirilebilir camlar, otomobilde aynı etkiyi sağlar. Bu nedenle, renkli cam kullanan kişiler güneşli havalarda veya araba ile güneş gözlüğü takmak zorunda değildir.

Özellikle güneş gözlüğüne sahip kişilerin tercih ettiği hassas gözlere sahip olan renkli camlar, onu zararlı UV ışınlarından korur ve daha net, daha rahat bir görüş sağlar. Güneş gözlüklerinin sayısı yerine, tek bir çift gözlükte iki özellikten faydalanabilir ve hem ekonomi hem de konfordan yararlanabilirsiniz.

Farklı renk tonlarında koyulaşan renk tonlu lensler, birçok tonda, ayrıca dumanlı, kahverengi ve yeşil tonlarda üretilir. En çok tercih edilen renkler kahverengi ve füme. Özellikle yeni üretilen cam ile sararma ve eski renk görünümünden kurtulabilirsiniz. Evde tamamen şeffaf bir cama baktığınızda, dışarıdaki güneş ışınlarının yoğunluğuna bağlı olarak koyu bir cam elde edebilirsiniz.

Renkli lensler, arabadaki ve dışarıdaki güneş ışığının yoğunluğuna bağlı olarak daha az belirgindir. Ama bunun seni korkutmasına izin verme. Renkli camların kalınlaşması, güneş ışınlarının yoğunluğunun yanı sıra üretim kalitesine de bağlıdır. Fiyat farklılıkları ve üretim kalitesindeki farklılıklar, renkli camların oran ve oranlarında değişikliklere yol açmaktadır. Bu nedenle, bir renk alabilir cam satın alırken garanti kartını sormalısınız. Özellikle, en son teknoloji ile üretilen kolorimetrik gözlüklerin garanti kartı, kullanıcı adı için özel olarak hazırlanmalıdır.

Colormatic Mineral Glass
Son zamanlarda, cam türlerinin kullanımı sıklığı önemli ölçüde azaltmıştır. Organik camdan daha ağır olan cam renkli mineral camlar çizilmesi daha zordur. Tamamen beyaz olamayan mineral kolorimetrik camların tercih edilen renk tonu camda kalır. Organik camlardan daha sonra karanlıklaştığı zaman karanlıklaşır.

Daha ekonomik mineral renkli lensler için hafif çerçeveler seçilmelidir. Aksi halde, ağırlığından dolayı burun ve tapınaklarda ağrıya neden olabilir. Sonraki bir çizik fonksiyonu olan mineral camlar dikkatle kullanılmalıdır. En ufak bir etki veya azalma durumunda, tamamen kırılabilir ve görüş alanında derin çatlaklar oluşabilir. Sonuç olarak, mineral cam kullanımı önemli ölçüde azalmıştır.

Organik Renklendirme Camı
Kırılmaya dayanıklı organik cam, farklı fiyat ve kalitede üretilmektedir. Kırılmaz organik camların yanı sıra yüksek mukavemet ve yüksek kırılma özelliğine sahip organik camlarda da mevcuttur. Mineral camdan daha pahalıdır.

Yüksek kullanım oranına ve yüksek talebe sahip olan renksik organik camlar, daha koyu hale geldiklerinde daha da beyazlaşır. Bu, dışarıdaki güneş gözlükleriyle aynı etkiyi verir ve evde tamamen beyaz olur. Bio kullanmak çok rahat ve daha hafiftir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir