Güneş gözlüğü cam rengi neden önemlidir

Güneş gözlüklerimizde camın rengine karar verirken, hem zevklerimize hem de kullanımımıza uygun renkleri seçmek önemlidir. Frekansımıza ve kullanım şeklimize uygun cam renkleri seçmek, güneş gözlüklerimizi daha uzun süre kullanmamıza ve uzun vadede göz sağlığımızı korumamıza yardımcı olur. Cam hangi renkle çalışır?

Sunglass lensin rengi nasıl olmalıdır

Her şeyden önce, camın ve güneş gözlüklerinin renginin UV ışınlarına karşı polarize olmadığını veya korunmadığını unutmamak önemlidir. Zaten eğer güneş gözlüğü modelleri bayan özel satış noktalarında satın alırsanız kesinlikle korunur. yabancıların renk algılama ve sen de o derinlik algısını etkileyecek görebilirsiniz nasıl kontrast ölçmek olduğunu gözler için cam yansıması oranındaki ışığın rengini güneş gözlüğü.

Gri ve siyah gözlük
Gri ve siyah renkli güneş gözlükleri günlük kullanım için en uygun olanlardır. Size en doğal vizyonu ve sporu stil veren gri ve siyah gözlükleri veya günlük hayatınızın başka bir alanında kullanabilirsiniz. Çünkü bu renkler görüntünün kontrastını etkilemez ve mimimuma renginin bozulmasını azaltır. Ayrıca, göz yorgunluğundan şikayet ederseniz, en fazla ışığı kesen renkler gri ve siyahtır.

Kahverengi cam
Siyah ve gri gözlükler gibi, kahverengi gözlük de günlük kullanım için uygundur. Açık havada spor yaparsanız, kahverengi cam güneş gözlüğü sizin için uygun olabilir. Kahverengi gözlükler mükemmel bir kontrast ve derinlik algısı sunar ve yoğun güneşli havalar için idealdir. Ayrıca, turuncu ve turuncu lensler kahverengi ile aynı şekilde çalışır. Eğer kahverengi sizin için çok klasikse, bu yılın moda renklerinden biri olan amber bir cam modeli kullanabilirsiniz. Ancak, turuncu ve turuncu renklerin diğer renklerdeki algılamayı biraz zorlaştırdığı unutulmamalıdır, bu yüzden sürmeyi tercih etmemelisiniz.

Yeşil gözlük
Yeşil cam güneş gözlüğü, baktığınız nesnelerin rengini hafifçe değiştirir. Ama gözlerinin yatıştırıcı ve yatıştırıcı bir etkisi var. Bu gözlükler, düşük ışık koşullarında kullanılmaya uygundur ve mavi ve yeşil renklerin daha yoğun olmasını sağlar. Güneş deniz kenarında daha az etkili olduğunu ve değilken diğer bir deyişle, bahar ve kış veya akşam yeşil cam güneşin gözlük kullanmayı tercih edebilir.

Mavi ve mor gözlük
Mavi cam güneş gözlüğü en yeni moda modelleri arasındadır. Sadece yeşil gözlük gibi mavi değil yoğun güneşe karşı çok etkilidir, fakat çok parlama kırmak, çünkü onlar karda en iyi görünümü verir. Kayak hazırlıklarınızı tamamlarken çantanıza mavi güneş gözlüğü koymayı ihmal etmeyin! Mor gözlükler aynı blues gibi çalışır. Parlamayı azaltır ve soğuk rüzgarlara karşı korurlar.

Kırmızı ve pembe gözlük
Şık ve şık bir görünüme sahip olmak ve giymek ve kullanmanız kolay güneş gözlüğü istiyorsanız, kırmızı ve pembe gözlükler sizin için! Zarif görüntülerine ek olarak, bu gözlükler dış renklerin en doğru şekilde algılanmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir