Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE GÖZLÜK SEÇİMİ

Çerçeve çizgilerinin inceliği veya kalınlığı fonksiyonları ve cam estetiği değiştirir. Aynı şekildeki ince metal gözlüklerle, kalın plastik gözlüklerin çerçevesi farklıdır. İnce metal gözlükler daha az görünür olacak, kalın plastik çerçeve daha görünür olacaktır.

Gözlük çerçevesinin defekt geri kazanım özelliğinden yararlanmak için kalın plastik çerçeveler de tercih edilebilir. Selüloz asetat çerçeveleri, ağırlığı burun üzerinde yayarken daha az fark edilebilir. Metal çerçevelerdeki ağırlık iki plaka üzerinde odaklandığından, ağırlık hissi rahatlığı azaltır. Perspiring yaparken burun üzerindeki küçük tabakları kaydırın. Çok soğuk havalarda, çerçevenin metal kulpları cilde dokunduğunda, soğuk algınlığı hissedilir. Plastik çerçevelerde bu olumsuzluk daha azdır. Son yıllarda, bu dezavantajlar nedeniyle, plakaların uzunluğu arttırılmıştır. Esnek silikon ve kauçuk malzemeler tanıtıldı. Tüm saplar, ya da en azından cilt ile temas halinde, plastiklerle kaplandı. Gövde kısmının metalik kısmı vernik, lake ve vernik ile kaplıdır. Günümüzde metal çerçeveler incelikleri, estetikleri ve sağlamlıkları nedeniyle plastik çerçevelerden daha sık kullanılmaktadır.

Cilt renkleri dayanarak yapılacak güneş gözlüğü seçimi erkek de aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır. Kahverengi saçları varsa, açık mavi, kırmızı ve kahverengi tonları olmalıdır. Kahverengi saçlar, kahve, altın ve pembe; koyu renkli bir çerçeve seçilmelidir. Çerçevesiz gözlük yüzünü açacak ve siyah çerçeveli gözlüklerden daha sempatik görünecek. Net cilt açık renkli bir çerçeveye karışır. Çok hafif veya çok hafif bir çerçeve, insanların gözlükleri olmadığı izlenimini verir. Bu bağlamda mat cilt tonu, ılık bir çerçeve rengiyle süslenebilir. Sıcak cilt renkleri açık renkli bir çerçeveye entegre edilebilir.

Yuvarlak yüz: çerçeveler yüzünü daha uzun ve daha ince göstermelidir. Genel olarak, yüzün en geniş kısmına eşit veya daha küçük görüntüler daha büyüktür. Yüksek tapınak ayarları daha uzun bir yön verir. Kas şeritleri (kalın veya belirgin üst çerçeveler) göz küreleri gösterir ve bu etki yüzün daha uzun olmasını sağlar..

Çerçeve önerileri: Köşeli veya dikdörtgen, genişçe çerçeveler

gözlük seçimi kadın

Üçgen Yüz: Göz alanı vurgulanmalı ve alt yüzdeki vurgu azaltılmalıdır. Cilt ile ilgili çerçeveler bu dengeye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Alt modelleri olmayan metal modelleri de deneyebilirsiniz.

Çerçeve önerileri: düz çizgilerle çerçeveler.

yüze göre gözlük seçimi bayan

Elmas şeklindeki yüz: Bu yüz tipinde geniş veya uzun elmacık kemikleri, dar bir alın ve çene bulunur. Oval çerçeveler, yüzün kenarlarını yumuşatır; Yumuşak eğrilere sahip kare çerçeveler de aynı etkiye sahip olabilir. Her durumda, çerçeve elmacık kemiklerinin genişliğinden daha geniş olmamalıdır. Çerçeve Önerileri: Oval, kare, çerçevesiz.

Oval Yüz: Oval yüz neredeyse her çerçeve için uygundur. Yuvarlak ve kemerli köşeleri olan kare çerçeveler oval yüzler için daha uygundur.

Çerçeve Önerileri: Herhangi bir çerçeve olabilir.

gözlük seçiminde nelere dikkat edilmeli

Kare Yüz:

Bu adamın güçlü bir çene, geniş alnı ve elmacık kemikleri var. Köşeleri yumuşatmak için yumuşak, kıvrımlı çerçeveler seçilecektir. Klasik oval çerçeveler bu tip bir yüz için uygundur. Çerçeve Önerileri: Oval, yuvarlak Uzun yüz: Yüzün en geniş kısmından daha geniş olmayan bir çerçeveyle, daha büyük ve kısa olabilir. Bu tip yuvarlak ve kare kare çok başarılı. Uzun çapraz çizgilere ve uzun uzunlamasına çizgilere sahip çerçeveler de bu yüze dayanmaktadır.

Çerçeve önerileri: yuvarlak, kare

yuvarlak yüz gözlük seçimi erkek

Açısal yüzün şekli; oval, yuvarlak, elipsoit, bulanık açılar ile damla şeklinde; Oval, yuvarlak yüzlü; daha özel gözlükler, tavsiye edilen köşeler. İnce uzun yüz; hafifçe taşan, yüz ile aynı hizada olan, hafifçe eğimli veya inen kaslara karşıt olarak en azından düz gözlükler. Kemerli burun; Düşük ve kalın köprü gözlüklerine yönlendirilmelidir. Gözler birbirine yakın; At sırtında ince bir çerçeveye sahip ince ve dar çerçeveler seçilmelidir. Daha uzun burunlar göstermek için, kısa burun delikleri biraz daha kalın ve daha düşük seçilmelidir.

GÖZLÜK SEÇİMİNDE RAHATLIK

Gözlük çerçevelerinde rahatlığı sağlamak için öncelikle burun köprüsüne, çerçevenin saplarına ve gövdesine bakılır. Plastik çerçevelerde köprü yanlarının ve üstünün buruna tam teması Metal çerçevelerde, plaketlerin tam olarak burun yanlarına basması, sapların uygun uzunlukta olup olmadığı, kulağa baskısı önemsenir. Çerçevenin sağ ve sol halkalarının yüz estetiğini bozmayacak kadar biçimli durmasına özen gösterilir. Alttan yanağa değmemesine ve üstten kaşla aynı hizada olmasına dikkat edilir. Çerçevenin sakaklardan taşacak kadar büyük, sakaklardan içeride kalacak kadar küçük olmaması tercih edilir.

GÖZLÜK SEÇİMİNDE ESTETİK

Gözlüklerin şekli, rengi ve aksesuarları ve yüzdeki görünümleri yaş, kişilik, profesyonel durum, yaprak ve cildin rengine uygun olmalıdır. Gözlüklerin şekli her zaman yüz kusurlarını daha görünür yapmamalıdır. Büyük, gergin bir yüz daha az belirsiz, daha kare bir yüz, daha dar ve daha ince bir yüz ve kasların kusurlarını netleştirmek için düşük ve yüksek yapılar olmalıdır.

Nazal ark ya da burnun uzunluğunu göstermemeleri için göz kusurlarını ya da birbirine yakın bir şekilde hafif bir bakış açısına dikkat etmeleri için dikkatli olunmalıdır.

GÖZLÜK SEÇİMİNDE RENK

Biz yüz şekli ile bir kontrast olarak gösteri şeklini kabul prensip olarak, biz deri rengine ve gösterinin rengi arasındaki kontrast prensibini kurabilir. Soluk cilt, hafif renkli çerçeveler ve renkli ciltler için, ten rengini örtmeyen açık bir renk tercih edilir; Koyu tenli olanlar için, açık ten renginde ve açık ten renginde olanlar seçilebilir.

Donuk bir ten rengi, sıcak renkli gözlüklerle dengelenir ve sıcak renkli bir cilt pastel renkli gözlüklerle dengelenir. Kısacası, renk seçiminde, bir tabloda görünmesi gereken denge aranır. Bu tablonun güzelliği uyumlu kontrast ve geçişlere bağlıdır. Saç rengini uykuya dahil etmek yararlıdır. Saçın rengi ile çerçevenin rengi arasındaki kontrast değil, uyum aranır. Saç seslerini ısıtmak için sıcak renkler, saç tonları için serin renkler daha doğal bir uyum sağlar.

Kır saçlı birine beyaz metalik gri renkler daha uyumlu, sarı ve sarının tonlarında saç rengi olanlara sarı-altuni metalik renkler ve kahverenginin tonları gözü rahatsız etmeyen bir uyum sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir