Gözlük Kullanımı

Gözlük takmaya başlayan kişilerde, belli alışkanlıklar bir süre sonra ortaya çıkar. Bazı hareketler gözlükleri zemine yerleştirdiğinizde, zemine asıldığı zaman, bir askı veya zincir ile boynunuza taktığınızda, kafanızdaki gözlükleri kaldırdığınızda, başınıza getirdiğinizde veya gözünüze yerleştirdiğinizde ortaya çıkar. Dava veya mühürsüz cebinde, her zaman aynı şekilde düşünmeden.

Bütün bu alışkanlıklar, gözlüklerin yaşamını, yapısını ve ayarlarını etkiler. Uygun olmayan bir zorlama varsa, bu alışkanlıklar içinde hatalı bir hareket varsa, gösteri zorlama bölgesinden kopabilir.

Bu sorunları ortadan kaldırmak için aşağıdaki noktalara dikkat etmek önemlidir:

Gözlük kullanılmadığında, sert bir koruyucu kılıf içinde tutulmalı ve yükseltilmiş bir zemine yerleştirilmemelidir.

Yatakta kalan koltuklar, koltuklar, kanepeler ve gözlükler kaza olabilir. Böyle bir alışkanlık kazanılmışsa, derhal terk edilmelidir.

Ayarlar bozuksa

Bu durumu anlamak için, gözlük çubukları açık ve düz bir zemine (masa üstü) yerleştirilir. Gövdelerden biri yere değmiyorsa, gözlükler eğrinin içinde duracaktır. Bu konumda, kuşgözü halkaları yukarıdan görüldüğünde, gözlerden biri iç pozisyondadır, camlar köprünün üzerine katlanır. Bu gözlükler yüze yakın bir yüzle yüzleşir, diğer halka görünmez kalır.

Bunun dışında, eğer kolların açılışı gövdede 90 derece değilse ve dışarıya açık değilse, gözlükler çok fazla yüze sahip olacak ve düşme eğilimi gösterecektir. Bu tutacak bu şekilde açılırsa, gözlüklerin yüze açık gövde yönünde yaklaştığını göreceğiz.

Metal ve plastik çerçeveler üzerindeki tutamak vidaları gevşetilerek, tutamaklar sıklıkla cama çarpacak, cama zarar verecek ya da cam üzerinde cilalayacak ve matlaşacaktır.

Kollar katlandığında tutamaçlar düzgün kapanmazsa, açı yukarı veya aşağı olduğunda tutamağın menteşe açısı yanlıştır. Bu, gözlüklerin kapağa girmesini önler. Gözlüklerin gövdesi genellikle düzgündür. Bazen üretici firma veya teknisyen, gözlükçüler tarafından tapınaklar üzerinde uygulanan basıncı azaltmak için hafif bir eğri alır. Bu bilinçli sürece bakılmaksızın, yüksek-düşük, iç ve dış sapma meyilleri gözlük yüzünün rahatını olumsuz yönde etkiler. Bu ayar bozuklukları da görünümü kötüleştirir.

Metal gözlüklerde, halkadaki pencereleri tıkayan vidalar zamanla gevşeyebilir ve camın düşmesine ve kırılmasına neden olabilir. Ancak bu durum kullanıcıyı önceden uyarır. Gözlükleri silerek koparken vidalar, camın yatakta oynamasına ve ses çıkarmasına neden olur. Bu ses camın düşebileceğinin bir işaretidir.

Özellikle plastik çerçeveler veya plastik camlar, plastik ve metal çerçeveler 40 derecenin üzerinde bırakılmamalıdır. Gözlükler, sıcaklıklarını 60-70 dereceye çıkararak bozulur, parlaklıklarını kaybederler. Özellikle, yansıtıcı olmayan plastik cam kaplamalar bu sıcaklığa dayanamaz.

Gözlük temizleme

Bez, hidrofilik ve cam üzerinde hareket etmesi kolay yumuşak bir malzemeden yapılmalıdır. Kumaşta kum, toz veya kir olmamalıdır.

Kir çıkmazsa, püskürtülen ve pislik emdirilmiş kağıtlar için özel temizleyiciler kullanabilirsiniz. Eğer mevcut değilse, her barda bir damla şampuan veya benzeri sürfaktan sıvısı uygulanır ve camlar parmaklarla ovulur. Deterjan kullanmayın. Suyu büyük miktarlarda su ile duruladıktan sonra, temizlik yukarıda açıklandığı gibi tekrarlanır.

Temizlik konusunda bu kadar uzun kalmamızın nedeni, bu aşamada gözlüklerin en çok hasar gördüğü. Çoğu endüstriyel ürünün kullanımı için talimatlar ürün ambalajına yerleştirilir. İnsanların saat gözlükleri gibi eşyalarını kullanmayı öğrendiklerini varsaymak gerekli değildir. Uzun bir süredir ideal formda bir nesneyi kullanmak, ancak bazı kurallara uyun ve bir alışkanlık haline getirmek mümkündür. Bir onu taşıyan, tek elle alıp hızla çekerek, yere temas camı yerleştirerek, kravatlı bir gömlek ile silerek uzun süre gözlük kullanmak zordur koruyucu olmayan çanta, bir çantada veya cebinde, unutulmuş.

Gündelik hayatın vazgeçilmez unsuru olan böyle bir makalenin ideal kullanımı, ekonomik ömrünü birkaç kez uzatır.

Gözlük çerçevesinin deformasyonu
İlk durumda, teknenin bazı deformasyonları teknisyen tarafından engellenir ve çerçevenin deformasyonları kullanım ve manipülasyon kusurlarından kaynaklanabilir. Bu nedenle, bir deformasyon tespit edildiğinde, optisyen ile gecikmeksizin temas ettirilerek düzeltilmeli ve idealize edilmelidir.

Burun köprüsünün ortasına dik bir düzlem varsayarsak, sağ ve sol cisimlerin her iki tarafta da simetrik olması gerekir.

düzlem 180 derece gözün gövde tarafındaki iç kısmında yerleştirildiğinde, sol ve sağ yüzük düzenli olarak bu düzlemden aralıklı olmalıdır. Bu eşitlik aynı zamanda pencerelerin merkezleri (sol ve sağ istisnadır çok farklı dioptri) kornea eşit uzaklıkta olmasını sağlayacaktır.

Şaşılık yoksa, öğrencilerin sağ ve solda aynı yerde olması gerekir. İstisna yine kavisli burun. Çünkü burunda sağa veya sola bir eğrilik varsa, gözlük çerçevesi tamamen simetrik olmayacaktır.

yanak (pantoscopic açı) doğru eğerek, cam gövdenin her iki tarafı göz önüne alındığında aynı olmak zorundadır ve yanak temas etmemelidir.

Kulağın arkasına dönen tutamaçların kısmı baş ve kulağın eğrisi gibi görünmelidir.

Kulpun ucu kulağı sıkmamalı ve çok fazla kafa derisi olmamalıdır.

gözlük sapları böyle bir masa üstü olarak baş aşağı bir masa üzerine yerleştirilir, sonra ilk açılan ve zaman, sap veya büküm uçları tabloya dokunun gerekir.

Saplar gövdeye 90 derece olmalıdır ve kulplar katlanma pozisyonunda düz olmalıdır (tapınaklı kişiler için verilen dış kollar hariç).

Metal çerçevelerde, plaka kaynaklarından katlanan kıvrımlar ve katlamalar simetrik olmalıdır (kavisli burunlar için özel ayarlar hariç).

Kök uzunlukları ve burulma yerleri eşit olmalıdır (eğer bir kulağın önünde kulak varsa ve arkada bir kulak varsa, bir istisna olarak kabul edilir). Kulplar bardağa dokunmamalıdır.

Çerçeve gövdesindeki camı sıkan vidalar gevşetilmemelidir. Keza, optik güneş gözlükleri sapların menteşe vidaları yeteri kadar sıkı olmalıdır.

amı tutan vidalar sonuna kadar sıkı olmalıdır ve aralarında boşluk olmamalıdır. Menteşe vidaları zamanla gevşetme eğilimindedir. Vidaların gevşemesini veya düşmesini önlemek için somun kullanılmalı veya vidanın sonu basılı tutulmalı ve engellenmelidir.

Çerçeve gövdesinin eğimi veya tutamaçları çok yüksek olmamalıdır.

Gözlüklerdeki deformiteler neden zararlı?
Gözlüklerdeki deformasyonlar, hem estetik hem de işlevsel olarak göze çarpan görüntüler ve sonuçlara yol açar. Bozuk bir teleskop, birlikte olduğu insanları ve insanları olumsuz yönde etkiler. Ayrıca, deforme gözlükler döküntü veya döküntülere neden olur. Çünkü ağırlıklar burun üzerinde düzgün bir şekilde yayılmıyor ve kaynaklanıyor. Problemler veya yüzeysel izlenimler, tapınaklar, tapınaklar ve burun üzerinde ağrı ve acıya neden olur. Bu baş ağrısı neden olan bir bulanık görme, çift görme ve görsel yorgunluk, şekillendirme, numaralı gözlük, astigmat ve prizmatik etkiler fonksiyonunu etkiler.

Her altı ayda bir ziyaret
Yukarıda belirtilen tüm olumsuzluklar sadece yetkili bir teknisyen tarafından düzeltilmektedir. Bu tür bir uyum bozukluğu, bükülme, gevşeme zordur ve birisini konu dışı bırakabilir.

Gözlükçünün çeşitli cihazlarla ve el aletleriyle kolayca ve hızlıca yapabildiği bir ayar, kırık bir el ile sonuçlanabilir. Ziyaretler, gözlük kullanıcısı lehine avantajlara sahiptir. Bu ziyaret sırasında, gözlükler iyice temizlenir ve gevşemiş vidalar sıkılır. Yeşil ve değişen renkteki eski tamponlar değiştirilir. Yeni teknolojik gelişmelerle ilgileniyorsanız, öğrenin. Cam ve çerçevenin süresinin dolmadığı kararlaştırılmıştır.

Gözlük değiştirme zamanı
Her gösterinin bir kişiden diğerine değişken bir kullanım süresi vardır. Bu hava örnekleri, ara-dönem, tıkacın sık temizleme, ter ve terleme kompozisyonuna bağlı olarak gövde şekil değişiklikleri ile temas.

çok asidik bir ter bileşim metalik yapı kaplama bir bakır oksit bazlı malzemenin yeşil bileşimin etkisinde kırılacak olursa, geri daha fazla ve yüzeyi gibi korozyona pürüzlendirilmesi yol açacaktır rendesi. Özellikle eğitim son derece ciddi cilt reaksiyonları meydana dokunuş oynar için gözlük yatkınlık varsa cilt ve alt vücut ile temas halinde sap, içinde. Cilt tahrişi, saç dökülmesi ve alerjik reaksiyonlar daha az yaralanmış yaralar haline gelecektir. Bu durum göz ardı edilirse, cilt kanserine rahatsızlık oluşabilir.

Mükemmel kalite ve mükemmel güvenilirlik arzu edilir ve katı köprü çerçeve sağ ve dirençli ve alaşım halkaların sol basit bir şekilde yumuşak bir alaşım seçilmelidir. Saba kullanılan alaşımlar bazen üç farklı işlevleri gerçekleştirmektedir: eklem yerleri, sert, esnek vasıtanın için sapın kilitleme, plastik ucu, mil kısmı göz doktorları olabilir (katlanmış kolay esnek bir doğa verir Arkaya katlanarak sabitlenmiş kulaklara kolayca izin verin). Bu özellikleri alırken yapılan işlemler maliyeti etkiler. Mükemmellik arayan şirketler bu itici süreçleri dayanılmaz yaparlar. Amaçları imajlarını güçlendirmek ve prestij vermek. Şirketler arasındaki rekabet, kaliteli araştırmalar için en motive edici faktördür. Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı, yaşamı çok kaliteli bir çerçeveye vermek zor. Çok sağlam bir cam çok kısa sürede yanlış kullanım ile bozulabilir. Bu nedenle, gözlük çerçevesi üzerindeki üretici garantisi sadece imalat kusurlarını kapsamaktadır. Yanlış kullanım nedeniyle kırılma veya hasar garanti edilmez.

Şimdiye kadar söylediklerimizi özetlemek gerekirse; Soluk metal gözlük çerçevesi değiştirilmelidir. Ayrıca metal yorgunluğunu vidalı soketlerle kolayca deforme olmuş çerçevelere, menteşe bağlantılarını zayıflatmış kırık çerçevelerle değiştirilmelidir. Plastik çerçeve çubuklarının yapılması Kaba çalışmalar, çatlama zaman plastik malzeme parametreleri değiştirmek gerektiğinde iyileĢemese ter asit ağartma çalışmalar iken başlar. Eğer kanal gözlük kullanımını vurgulamak sağlıklı değildir temizleyemez, zaman donuk deforme ana materyali bozulmuş, çizik cam, değiştirmek için gelmişti unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir