Gözlük Çerçeveleri Hakkında

1. estetik
Optik ve ortopedik sınırlayıcılar tanımlandıktan sonra, seçilen çerçevenin nasıl görüntülendiğini bilmek önemlidir. Gözlüklerin şekli, kişinin yüzüne bakma yüzünü renk ve aksesuarlarla, kişiliğiyle, mesleğiyle, durumuyla, saçla ve cildin rengi ile uyumlu olmalıdır. Gözlüklerin şekli her zaman yüzümün kusurlarını örtecek şekilde olmalıdır.

Fatter yağ yüz gergin, bir yüz artı dört açısal köşeleri, ince ve ince yüzü inceltmek için zayıf, kaş kusurlarını vurgulamak için zayıf ve yüksek kadro kadroları seçilmemelidir. Burun ya da burun köprüsünün uzunluğunu vurgulamak için, bir diğerine veya biraz Sehlke gözüne yakın alınmalı ve ilk önce kusurlar oluşturulmalıdır.

Belli formların geri kazanım biçimi, antagonistler (ters formatlar) geçişler kullanır, yüzlerin kare şekli, damlacıklar şeklinde, yuvarlak, elipsoid olan, oval kenarları ile; Oval veya yuvarlak köşeler en önemli modellere sunulmalıdır.

2. titanyum
Gözlük çerçevesinin inşasında Titanyum madeninin kullanımı bu sektör için bir dönüm noktasıdır. Bu metallerin diğer alaşımları yarıya hafif, ter gibi asitler ve diğer kimyasallarla etkileşime girmekten kaçınmak, sıra dışı flexiblitleri göstermek için alaşımın geleceğin bir göstergesi olduğunu çok iyi olacak .

Sadece imalatın ileri teknoloji gerektirmesi ve gözlük çerçeve fiyatları pahalı bir maden olması,hızı keser. Bu engellere yönelik çözümler bulunduğunda, titanyum çerçeveler, gözlükçü ve tüketici olarak ilk defa organik gözlüklerle ideal bir adaydır. Saf titanyum, kimyasal ve fiziksel faktörlere karşı direnç, oksidasyon, koridora direnç, cilde alerjik reaksiyonun olmaması ve renkte değişiklikler gibi bir çerçeveye entegre edilmesi gereken üstün özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, kaynaklı parçaların kırılmasını gözlükçünün olanaklarıyla onarmak mümkün değildir. Gözlükçü ayarlamalar yaptığında, kaynak yapılacak bölgelere kuvvet uygulayın ve aşırı gerilmelerden kaçının. Çünkü en zayıf yerler titanyum çerçeveler kaynaklandıkları bölgelerdir. Bu alanlarda en sık görülen şikayetler kırıklar ve kırıklardır.

3. metal? – plastik mi?
Çerçevenin çizgilerinin kalınlığı veya kalınlığı, gözlüklerin hem işlevlerini hem de estetiğini değiştirir.

Aynı şekilde kalın plastik bir çerçeveye sahip ince bir plastik cam farklı görünüyor. Bu iki camı renk unsurunu dikkate almadan karşılaştırdığımızda, teldeki ince camlar daha az görünür olacak, daha kalın plastik çerçeve daha görünür olacaktır.

Gözlük çerçevesinin hatalı kapanmasından faydalanmak için bazen kalın plastik çerçeveler tercih edilebilir. Ya da statüleri nedeniyle ciddi ve kızgın bir resim vererek saygı göreceklerini düşünenler, bu etki kalın plastik çerçeveyi siyah, koyu ve kahverengi renklerle birleştirerek birleştirilebilir. İhsan Doğramacı, Neslihan Yargıcı, John Major, Helmuth Kohl ve Henri Kissinger gibi gösteri modelinin bir parçası olan insanlar, bu alışkanlıkları ve görüntülerini kolaylıkla değiştirmeyi düşünmüyorlar. Henri Kissinger tarafından kullanılan gözlüklerin miyop dioksit olduğu ve kaşlarının az olduğu göz önüne alındığında, seçim kötü değildir. Çünkü bu durumda, gözlükler Kissinger’ın ciddi ve kararlı görünümünü desteklemektedir. Göz çerçevesine yoğun ilgi gösterdiği için gözlüklerin gerisinde duran, ancak dikkat çekiyorsa çok yakından görülebilen camlar.

Yıllarca gözlük kullanan insanlar, oluşturdukları imajı kararlı bir şekilde bırakmak istemiyorlar. Birçok faktörün neden olduğu bu durum, inovasyona karşı direnç olarak görülmemelidir. Çünkü hayatında inovasyona açık bir kişi gözlük modelinde muhafazakâr olabilir.

Bu, koltuk, evde kullandığı kalem gibi diğer bazı mobilyalar için geçerli olabilir. Bu alanlardaki istikrar, bir yaşamın benzersiz olduğunun kanıtı olarak düşünülebilir. Aslında, uzun yıllar boyunca edinilen alışkanlıklara ya da insanın şeylerine bir sadakat olarak sadakat olarak nitelendirilebilir.

Yirminci yüzyılın başlarında, selüloz asetatın bir gözlük çerçevesi olarak kullanılması, kaplumbağa kabuklarından en büyük özenle yapılmış çerçevelere bir alternatifti. Cam fitingin genleşme fonksiyonu, selüloz asetat ile kolaylaştırılmıştır. Aynı zamanda metal çerçeveli seçenekleri artıran bu malzeme yıllardır gündemde kalmıştır. Metal çerçevenin dezavantajlarını bilen çerçeve üreticileri bu dezavantajların birçoğunu ortadan kaldırmış ve metal çerçeveyi elverişli hale getirmiştir. Günümüzde metal çerçeveler incelikleri, estetikleri ve sağlamlıkları nedeniyle plastik çerçevelerden daha üstündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir